Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od miminka k batolátku aneb jak se Ondrášek učí poznávat svět

9. 8. 2009

DUBEN 2009

Když se Ondrášek narodil, hned si vyzkoušel, že umí krásně křičet. Jelikož měl velký hlad, tak si brzy začal trénovat i sání mlíčka od maminky. První pokusy byly trochu rozpačité, ale brzy na to Ondřík přišel a mlíčko mu moc chutnalo. Byla to ale pořádná dřina, tak poté hodně odpočíval.

Ještě do porodnice se na Ondráška přijeli podívat babi a děda z Plzně s tetou Terezkou a babi a děda z Prt. Všem se Ondrášek moc líbil.

Ke krásnému drobečkovi jsme dostali spoustu krásných blahopřání, gratulací a dárečků.


 


KVĚTEN 2009

Hned 1. května se na Ondráška přijela podívat teta Veverka se strejdou Zdendou a malou Alenkou, Ondráškovo sestřenkou. Nebyla to ale jediná návštěva. Zastavila se tu teta Danka z Vídně, teta Eva přijela s babi a dědou z Prt, prababička z Plzně a byla tu i teta Péťa. A ze Žatce teta Mirka, strejda Petr a malá Terezka. Všem se Ondrášek moc líbil. Babi z Plzně tu dokonce zůstala pár dní, aby mamince s péčí o Ondráška pomohla. V květnu byl také Ondrášek na prvním velkém výletě v Plzni, kde ho prvně viděla teta Danda s malým Markulínkem. A co už Ondrášek umí? Když se mu něco nelíbí nebo ho třeba bolí bříško, umí se ozvat. Nejdřív pláče tak tichounce a jen trošku, ale když se mu nevyhoví, ozve se hlasitěji. Když je naopak spokojený, občas se pousměje. Moc rád se koupe a rád hopsá s maminkou na velkém míči. I když by měl ještě odpočívat, tak mu zvědavost nedá a zvedá už hlavičku. Také se moc rád vozí v kočárku a v autě.

 


ČERVEN 2009

Tak hurá! Ondrášek i maminka mají za sebou prvních šest nejnáročnějších týdnů. Už jim to jde spolu moc dobře a také načerpali síly, aby mohli v nastávajícím krásném létě jezdit na výlety a užívat si sluníčka. Navštívit nás mimo jiné přijel strejda Kuba a teta Jitka ze Stoda. Ondrášek byl také prvně na výletě v Prtech. Prvně také nocoval mimo domov v Plzni a byl na dvoudenním dobrodružném výletě na Pivoni oslavit s dědou Vaškem šedesátiny. Prvně byl také dvě hodiny bez maminky, když byla maminka na tanečním vystoupení tety Terezky a zvládl to s tatínkem přímo skvěle. Na malou chvilku Ondráška baví pást hříbátka, ale je to ještě velká dřina. Moc rád se dívá na sebe do zrcadla.

 


ČERVENEC 2009

Prvním červencem začali celé rodině společné tři měsíce prázdnin. Společně jsme jezdili na výlety střídavě do Prt a do Plzně, ale byli jsme také na chalupě na Holé a ve Vstiši, ve Všenorech za tetou Janulou, na grilování v Hostivici, na pouti ve Stodě a taky jsme si užívali naší malé zahrádky. Táta Jindra se strejdou Zdendou začátkem července vyrazili na metalový festival do Vizovic. Ondráška prý taťka vezme až příště, tentokrát byl ještě moc malý. Ale to Ondráškovi vůbec nevadilo, protože měl jiný zajímavý program doma. Na výlet k nám přijela teta Veverka s malou Alenkou a společně jsme si to tu krásně užívali. Děti si spolu už i trošku hrály. Ajinka je o půl roku starší, takže o něco šikovnější, ale Ondrášek se jí moc líbil, jak kmital nožičkami a ručičkami. Chodili jsme společně na procházky, hráli si a povídali. Na dva dny přijela i babi z Plzně. Na Ondráška se v červenci přijela podívat teta Marci a strejda Patou z Paříže a taky teta Péťa s malým kamarádem Matyáškem. A co se Ondrášek nového naučil? V červenci jsme zaznamenali hned několik zásadních pokroků. 7. července se Ondráškovi nedařilo večer usnout, stále plakal a plakal. Rodiče už nevěděli, co dělat. Pak ho maminka vzala k zrcadlu, protože to ho vždy moc baví, najednou bylo po pláči a Ondrášek se prvně začal hlasitě smát :-))) cca ve 23.00 hodin... Asi mu ten uplakaný kluk v zrcadle uprostřed noci přišel k smíchu. Ale to není vše. 16. července na výletě ve Vstiši se Ondrášek prvně překulil sám na bříško. Pravda teda je, že to měl trošičku z kopce, ale na tak malého kluka je to taky úspěch. A 20. července když doma Ondráška tatínek fotil, jak pase hříbátka, tak zřejmě trochu v rozčílení, ale zvládl to sám, překulil se Ondrášek z bříška na záda. Stalo se to pak ještě párkrát, ale jakmile se Ondráškovi na bříšku začalo víc líbit, tak se na čas přestal překulovat zpět.

 


SRPEN 2009

V srpnu se naše prázdninování rozjelo na plné obrátky. Na začátku srpna čekala Ondráška první velká kulturní událost. Maminka měla v Plzni vernisáž a Ondrášek tam nemohl chybět. Byl moc hodný a maminka na něj byla moc pyšná, protože on je přeci jejím nejúžasnějším dílem. Na vernisáž přijela i babi s dědou z Prt, zůstali v Plzni přes noc a společně s plzeňským dědou a babi slavili Ondráška. Poté jsme několik dní byli na prázdninách v Prtech. Podnikli jsme výlet na Nechranice. Také jsme byli několik dní v Plzni. Oslavili jsme narozeniny tety Terky. Byli jsme všichni na výletě na chalupě ve Vstiši, na Holé, na koupališti v Tlučné. Ondrášek s maminkou byl také na mateřském soustředění na chalupě ve Vstiši společně s tetou Terezkou, tetou Veverkou a Alenkou a tetou Dandou s Markulínkem. Bylo to dobrodružné, ale užili jsme si to moc. Byli jsme také na výletě ve Stodě, kde Ondráška prvně viděli všichni od Jeníků. V srpnu bylo moc hezkých dnů, tak jsme si také užívali naší zahrádky. Ondrášek si moc rád hraje s hračkami. Už se mu daleko víc líbí na bříšku a vydrží si tak docela dlouho hrát sám. Všechno, co mu přijde pod ručičku strká do pusinky a ochutnává. Všichni si mysleli, že už hledá zoubky, ale byl to planý poplach...Ondrášek tak prostě poznává vše kolem sebe a pusinka mu v tom hodně pomáhá.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář